PR01000101001JA100.pdf
| Imagen |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | PR01 | PR01 | PR01 | PR01 | PR01 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 1 kOhms | 1 kOhms | 1 kOhms | 1 kOhms | 1 kOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±250ppm/°C | ±250ppm/°C | ±250ppm/°C | ±250ppm/°C | ±250ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) | 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) | 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) | 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) | 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) |