Nichicon PPB2202150KGL
Número de parte
PPB2202150KGL
Fabricante
Nichicon
Categoría:
Folienkondensatoren
Paquete
Radial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.PPB2202150KGL.pdf
Descripción
FILM CAP BOXED RADIAL
Product details
1. How to order PPB2202150KGL on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the PPB2202150KGL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PPB2202150KGL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PPB2202150KGL.
Fabricante Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PPB PPB PPB PPB PPB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 700V 700V 700V 700V 700V
VoltageRating-DC 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.043 L x 0.394 W (26.50mm x 10.00mm) 1.043 L x 0.394 W (26.50mm x 10.00mm) 1.043 L x 0.394 W (26.50mm x 10.00mm) 1.043 L x 0.394 W (26.50mm x 10.00mm) 1.043 L x 0.394 W (26.50mm x 10.00mm)
Height-Seated(Max) 0.728 (18.50mm) 0.728 (18.50mm) 0.728 (18.50mm) 0.728 (18.50mm) 0.728 (18.50mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm)