PPB2102330KGS.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PPB2102330KGS.
| Capacitance | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 600V | 600V | 600V | 600V | 600V |
| VoltageRating-DC | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.043 L x 0.276 W (26.50mm x 7.00mm) | 1.043 L x 0.276 W (26.50mm x 7.00mm) | 1.043 L x 0.276 W (26.50mm x 7.00mm) | 1.043 L x 0.276 W (26.50mm x 7.00mm) | 1.043 L x 0.276 W (26.50mm x 7.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.886 (22.50mm) | 0.886 (22.50mm) | 0.886 (22.50mm) | 0.886 (22.50mm) | 0.886 (22.50mm) |