PPB2102220KES.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PPB2102220KES.
| Imagen |
| Fabricante | Nichicon | Nichicon | Nichicon | Nichicon | Nichicon |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PPB | PPB | PPB | PPB | PPB |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.022 µF | 0.022 µF | 0.022 µF | 0.022 µF | 0.022 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 600V | 600V | 600V | 600V | 600V |
| VoltageRating-DC | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm) | 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm) | 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm) | 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm) | 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.571 (14.50mm) | 0.571 (14.50mm) | 0.571 (14.50mm) | 0.571 (14.50mm) | 0.571 (14.50mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) |