Nichicon PMB2253100KVR
Número de parte
PMB2253100KVR
Fabricante
Nichicon
Categoría:
Folienkondensatoren
Paquete
Rectangular Box
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.PMB2253100KVR.pdf
Descripción
FILM CAP BOXED LUGS
Product details
1. How to order PMB2253100KVR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the PMB2253100KVR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PMB2253100KVR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PMB2253100KVR.
Fabricante Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
Package/Case Rectangular Box Rectangular Box Rectangular Box Rectangular Box Rectangular Box
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PMB PMB PMB PMB PMB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 725V 725V 725V 725V 725V
VoltageRating-DC 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) 11 mOhms 11 mOhms 11 mOhms 11 mOhms 11 mOhms
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Size/Dimension 1.673 L x 0.965 W (42.50mm x 24.50mm) 1.673 L x 0.965 W (42.50mm x 24.50mm) 1.673 L x 0.965 W (42.50mm x 24.50mm) 1.673 L x 0.965 W (42.50mm x 24.50mm) 1.673 L x 0.965 W (42.50mm x 24.50mm)
Height-Seated(Max) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm)
Termination Screw Terminals Screw Terminals Screw Terminals Screw Terminals Screw Terminals
LeadSpacing 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm)