PF2205-10RF1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PF2205-10RF1.
| Imagen |
| Fabricante | Riedon | Riedon | Riedon | Riedon | Riedon |
| Package/Case | TO-220-2 | TO-220-2 | TO-220-2 | TO-220-2 | TO-220-2 |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | PF2200 | PF2200 | PF2200 | PF2200 | PF2200 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 50W | 50W | 50W | 50W | 50W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | TO-220 | TO-220 | TO-220 | TO-220 | TO-220 |
| Height-Seated(Max) | 0.417 L x 0.177 W (10.60mm x 4.50mm) | 0.417 L x 0.177 W (10.60mm x 4.50mm) | 0.417 L x 0.177 W (10.60mm x 4.50mm) | 0.417 L x 0.177 W (10.60mm x 4.50mm) | 0.417 L x 0.177 W (10.60mm x 4.50mm) |
| NumberofTerminations | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) |