PF2203-0R025J1.pdf
| Imagen |
| Fabricante | Riedon | Riedon | Riedon | Riedon | Riedon |
| Package/Case | TO-220-2 | TO-220-2 | TO-220-2 | TO-220-2 | TO-220-2 |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | PF2200 | PF2200 | PF2200 | PF2200 | PF2200 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 25 mOhms | 25 mOhms | 25 mOhms | 25 mOhms | 25 mOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 35W | 35W | 35W | 35W | 35W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±250ppm/°C | ±250ppm/°C | ±250ppm/°C | ±250ppm/°C | ±250ppm/°C |
| Size/Dimension | TO-220 | TO-220 | TO-220 | TO-220 | TO-220 |
| Height-Seated(Max) | 0.417 L x 0.177 W (10.60mm x 4.50mm) | 0.417 L x 0.177 W (10.60mm x 4.50mm) | 0.417 L x 0.177 W (10.60mm x 4.50mm) | 0.417 L x 0.177 W (10.60mm x 4.50mm) | 0.417 L x 0.177 W (10.60mm x 4.50mm) |
| NumberofTerminations | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) |