PF1262-470RF1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PF1262-470RF1.
| Resistance | 470 Ohms | 470 Ohms | 470 Ohms | 470 Ohms | 470 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 20W | 20W | 20W | 20W | 20W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | TO-126 | TO-126 | TO-126 | TO-126 | TO-126 |
| Height-Seated(Max) | 0.335 L x 0.122 W (8.50mm x 3.10mm) | 0.335 L x 0.122 W (8.50mm x 3.10mm) | 0.335 L x 0.122 W (8.50mm x 3.10mm) | 0.335 L x 0.122 W (8.50mm x 3.10mm) | 0.335 L x 0.122 W (8.50mm x 3.10mm) |
| NumberofTerminations | 0.472 (12.00mm) | 0.472 (12.00mm) | 0.472 (12.00mm) | 0.472 (12.00mm) | 0.472 (12.00mm) |