PDME2-S12-D12-S.pdf
| Imagen |
| Fabricante | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | PDME2-S (2W) | PDME2-S (2W) | PDME2-S (2W) | PDME2-S (2W) | PDME2-S (2W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input(Min) | 10.8V | 10.8V | 10.8V | 10.8V | 10.8V |
| Voltage-Input(Max) | 13.2V | 13.2V | 13.2V | 13.2V | 13.2V |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | -12V | -12V | -12V | -12V | -12V |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 83mA, 83mA | 83mA, 83mA | 83mA, 83mA | 83mA, 83mA | 83mA, 83mA |
| Power(Watts) | 1.992 W | 1.992 W | 1.992 W | 1.992 W | 1.992 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Efficiency | 83% | 83% | 83% | 83% | 83% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.77 L x 0.28 W x 0.40 H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm) | 0.77 L x 0.28 W x 0.40 H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm) | 0.77 L x 0.28 W x 0.40 H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm) | 0.77 L x 0.28 W x 0.40 H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm) | 0.77 L x 0.28 W x 0.40 H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm) |