PDM1-S15-S9-S.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDM1-S15-S9-S.
| Imagen |
| Fabricante | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | PDM1-S (1W) | PDM1-S (1W) | PDM1-S (1W) | PDM1-S (1W) | PDM1-S (1W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 13.5V | 13.5V | 13.5V | 13.5V | 13.5V |
| Voltage-Input(Max) | 16.5V | 16.5V | 16.5V | 16.5V | 16.5V |
| Voltage-Output1 | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 111mA | 111mA | 111mA | 111mA | 111mA |
| Power(Watts) | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Features | SCP | SCP | SCP | SCP | SCP |
| Efficiency | 80% | 80% | 80% | 80% | 80% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.77 L x 0.24 W x 0.37 H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm) | 0.77 L x 0.24 W x 0.37 H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm) | 0.77 L x 0.24 W x 0.37 H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm) | 0.77 L x 0.24 W x 0.37 H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm) | 0.77 L x 0.24 W x 0.37 H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm) |