PAC500009101FAC000.pdf
| Imagen |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | PAC | PAC | PAC | PAC | PAC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 9.1 kOhms | 9.1 kOhms | 9.1 kOhms | 9.1 kOhms | 9.1 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 5W | 5W | 5W | 5W | 5W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.295 Dia x 1.024 L (7.50mm x 26.00mm) | 0.295 Dia x 1.024 L (7.50mm x 26.00mm) | 0.295 Dia x 1.024 L (7.50mm x 26.00mm) | 0.295 Dia x 1.024 L (7.50mm x 26.00mm) | 0.295 Dia x 1.024 L (7.50mm x 26.00mm) |