PAC300002500FAC000.pdf
| Imagen |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | PAC | PAC | PAC | PAC | PAC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 250 Ohms | 250 Ohms | 250 Ohms | 250 Ohms | 250 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 3W | 3W | 3W | 3W | 3W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.217 Dia x 0.650 L (5.50mm x 16.50mm) | 0.217 Dia x 0.650 L (5.50mm x 16.50mm) | 0.217 Dia x 0.650 L (5.50mm x 16.50mm) | 0.217 Dia x 0.650 L (5.50mm x 16.50mm) | 0.217 Dia x 0.650 L (5.50mm x 16.50mm) |