| Imagen |
| Series | NLV-EF | NLV-EF | NLV-EF | NLV-EF | NLV-EF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 320 mA | 320 mA | 320 mA | 320 mA | 320 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max |
| Q@Freq | 30 @ 7.96MHz | 30 @ 7.96MHz | 30 @ 7.96MHz | 30 @ 7.96MHz | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency-SelfResonant | 75MHz | 75MHz | 75MHz | 75MHz | 75MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz |