| Imagen |
| Series | NLV-EFD | NLV-EFD | NLV-EFD | NLV-EFD | NLV-EFD |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 120 µH | 120 µH | 120 µH | 120 µH | 120 µH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 70 mA | 70 mA | 70 mA | 70 mA | 70 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 11Ohm Max | 11Ohm Max | 11Ohm Max | 11Ohm Max | 11Ohm Max |
| Q@Freq | 20 @ 796kHz | 20 @ 796kHz | 20 @ 796kHz | 20 @ 796kHz | 20 @ 796kHz |
| Frequency-SelfResonant | 10MHz | 10MHz | 10MHz | 10MHz | 10MHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz |