NCP160BFCT280T2G.pdf
| Imagen |
| Fabricante | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.8V | 2.8V | 2.8V | 2.8V | 2.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.16V @ 250mA | 0.16V @ 250mA | 0.16V @ 250mA | 0.16V @ 250mA | 0.16V @ 250mA |
| Current-Output | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 23 µA | 23 µA | 23 µA | 23 µA | 23 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz) | 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz) | 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz) | 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz) | 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz) |