MSC8157SVT1000A.pdf
| Type | SC3850 Six Core | SC3850 Six Core | SC3850 Six Core | SC3850 Six Core | SC3850 Six Core |
| ClockRate | 1GHz | 1GHz | 1GHz | 1GHz | 1GHz |
| Non-VolatileMemory | ROM (96kB) | ROM (96kB) | ROM (96kB) | ROM (96kB) | ROM (96kB) |
| On-ChipRAM | 6.375MB | 6.375MB | 6.375MB | 6.375MB | 6.375MB |
| Voltage-I/O | 1.0V, 1.5V, 2.5V | 1.0V, 1.5V, 2.5V | 1.0V, 1.5V, 2.5V | 1.0V, 1.5V, 2.5V | 1.0V, 1.5V, 2.5V |
| Voltage-Core | 1.00V | 1.00V | 1.00V | 1.00V | 1.00V |