MSC8144TVT1000B.pdf
| Type | SC3400 Core | SC3400 Core | SC3400 Core | SC3400 Core | SC3400 Core |
| ClockRate | 1GHz | 1GHz | 1GHz | 1GHz | 1GHz |
| Non-VolatileMemory | External | External | External | External | External |
| On-ChipRAM | 10.5MB | 10.5MB | 10.5MB | 10.5MB | 10.5MB |
| Voltage-I/O | 3.30V | 3.30V | 3.30V | 3.30V | 3.30V |
| Voltage-Core | 1.00V | 1.00V | 1.00V | 1.00V | 1.00V |