MSC8144ESVT1000B.pdf
| Imagen |
| Fabricante | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. |
| Package/Case | |||||
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | StarCore | StarCore | StarCore | StarCore | StarCore |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | SC3400 Core | SC3400 Core | SC3400 Core | SC3400 Core | SC3400 Core |
| ClockRate | 1GHz | 1GHz | 1GHz | 1GHz | 1GHz |
| Non-VolatileMemory | External | External | External | External | External |
| On-ChipRAM | 10.5MB | 10.5MB | 10.5MB | 10.5MB | 10.5MB |
| Voltage-I/O | 3.30V | 3.30V | 3.30V | 3.30V | 3.30V |
| Voltage-Core | 1.00V | 1.00V | 1.00V | 1.00V | 1.00V |