Nichicon MPH1105200KS
Número de parte
MPH1105200KS
Fabricante
Nichicon
Categoría:
Folienkondensatoren
Paquete
Axial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MPH1105200KS.pdf
Descripción
FILM CAP CYLINDRICAL AXIAL
Product details
1. How to order MPH1105200KS on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MPH1105200KS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPH1105200KS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPH1105200KS.
Fabricante Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MPH MPH MPH MPH MPH
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 20 µF 20 µF 20 µF 20 µF 20 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC - - - - -
VoltageRating-DC 100V 100V 100V 100V 100V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 8 mOhms 8 mOhms 8 mOhms 8 mOhms 8 mOhms
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.000 Dia x 2.244 L (25.40mm x 57.00mm) 1.000 Dia x 2.244 L (25.40mm x 57.00mm) 1.000 Dia x 2.244 L (25.40mm x 57.00mm) 1.000 Dia x 2.244 L (25.40mm x 57.00mm) 1.000 Dia x 2.244 L (25.40mm x 57.00mm)