MP725-10.0-1%.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MP725-10.0-1%.
| Imagen |
| Número de parte | MP725-5.00-1% | MP725-200-1% | MP725-75.0-1% | MP725-150-1% | MP725-100-1% |
| Series | MP725 | MP725 | MP725 | MP725 | MP725 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 25W | 25W | 25W | 25W | 25W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| TemperatureCoefficient | -20/ +80ppm/°C | -20/ +80ppm/°C | -20/ +80ppm/°C | -20/ +80ppm/°C | -20/ +80ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.325 L x 0.320 W (8.26mm x 8.13mm) | 0.325 L x 0.320 W (8.26mm x 8.13mm) | 0.325 L x 0.320 W (8.26mm x 8.13mm) | 0.325 L x 0.320 W (8.26mm x 8.13mm) | 0.325 L x 0.320 W (8.26mm x 8.13mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.120 (3.05mm) | 0.120 (3.05mm) | 0.120 (3.05mm) | 0.120 (3.05mm) | 0.120 (3.05mm) |