MOV-20D820KTR.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MOV-20D820KTR.
| Imagen |
| Fabricante | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Series | MOV-20DxxxK | MOV-20DxxxK | MOV-20DxxxK | MOV-20DxxxK | MOV-20DxxxK |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MaximumACVolts | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| MaximumDCVolts | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V |
| VaristorVoltage(Min) | 74 V | 74 V | 74 V | 74 V | 74 V |
| VaristorVoltage(Typ) | 82 V | 82 V | 82 V | 82 V | 82 V |
| VaristorVoltage(Max) | 90 V | 90 V | 90 V | 90 V | 90 V |
| Current-Surge | 6.5 kA | 6.5 kA | 6.5 kA | 6.5 kA | 6.5 kA |
| Energy | 38J | 38J | 38J | 38J | 38J |
| NumberofCircuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Capacitance@Frequency | 6000 pF @ 1 kHz | 6000 pF @ 1 kHz | 6000 pF @ 1 kHz | 6000 pF @ 1 kHz | 6000 pF @ 1 kHz |