MIC2940A-3.3WU-TR.pdf
| Imagen |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 26V | 26V | 26V | 26V | 26V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.6V @ 1.25A | 0.6V @ 1.25A | 0.6V @ 1.25A | 0.6V @ 1.25A | 0.6V @ 1.25A |
| Current-Output | 1.25A | 1.25A | 1.25A | 1.25A | 1.25A |
| Current-Quiescent(Iq) | 500 µA | 500 µA | 500 µA | 500 µA | 500 µA |
| Current-Supply(Max) | 70 mA | 70 mA | 70 mA | 70 mA | 70 mA |