Nichicon MHBS455120KJS
Número de parte
MHBS455120KJS
Fabricante
Nichicon
Categoría:
Folienkondensatoren
Paquete
Radial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MHBS455120KJS.pdf
Descripción
FILM CAP RADIAL
Product details
1. How to order MHBS455120KJS on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MHBS455120KJS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHBS455120KJS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MHBS455120KJS.
Fabricante Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MHBS MHBS MHBS MHBS MHBS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 12 µF 12 µF 12 µF 12 µF 12 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 315V 315V 315V 315V 315V
VoltageRating-DC 800V 800V 800V 800V 800V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 6.4 mOhms 6.4 mOhms 6.4 mOhms 6.4 mOhms 6.4 mOhms
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.673 L x 0.866 W (42.50mm x 22.00mm) 1.673 L x 0.866 W (42.50mm x 22.00mm) 1.673 L x 0.866 W (42.50mm x 22.00mm) 1.673 L x 0.866 W (42.50mm x 22.00mm) 1.673 L x 0.866 W (42.50mm x 22.00mm)
Height-Seated(Max) 1.319 (33.50mm) 1.319 (33.50mm) 1.319 (33.50mm) 1.319 (33.50mm) 1.319 (33.50mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 1.476 (37.50mm) 1.476 (37.50mm) 1.476 (37.50mm) 1.476 (37.50mm) 1.476 (37.50mm)