MGJ6D241505SC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MGJ6D241505SC.
| Imagen |
| Package/Case | 8-SIP Module | 8-SIP Module | 8-SIP Module | 8-SIP Module | 8-SIP Module |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | MGJ6 (6W) | MGJ6 (6W) | MGJ6 (6W) | MGJ6 (6W) | MGJ6 (6W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input(Min) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Input(Max) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Output1 | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output2 | -5V | -5V | -5V | -5V | -5V |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 300mA, 300mA | 300mA, 300mA | 300mA, 300mA | 300mA, 300mA | 300mA, 300mA |
| Power(Watts) | 6 W | 6 W | 6 W | 6 W | 6 W |
| Voltage-Isolation | 5.2 kV | 5.2 kV | 5.2 kV | 5.2 kV | 5.2 kV |
| Features | SCP, UVLO | SCP, UVLO | SCP, UVLO | SCP, UVLO | SCP, UVLO |
| Efficiency | 82% | 82% | 82% | 82% | 82% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.54 L x 0.43 W x 1.11 H (39.0mm x 11.0mm x 28.1mm) | 1.54 L x 0.43 W x 1.11 H (39.0mm x 11.0mm x 28.1mm) | 1.54 L x 0.43 W x 1.11 H (39.0mm x 11.0mm x 28.1mm) | 1.54 L x 0.43 W x 1.11 H (39.0mm x 11.0mm x 28.1mm) | 1.54 L x 0.43 W x 1.11 H (39.0mm x 11.0mm x 28.1mm) |