MFR-50FRE52-47K.pdf
| Resistance | 47 kOhms | 47 kOhms | 47 kOhms | 47 kOhms | 47 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) |