MC68SEC000FU20.pdf
| Imagen |
| Package/Case | 64-QFP | 64-QFP | 64-QFP | 64-QFP | 64-QFP |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | M680x0 | M680x0 | M680x0 | M680x0 | M680x0 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| CoreProcessor | EC000 | EC000 | EC000 | EC000 | EC000 |
| Speed | 20MHz | 20MHz | 20MHz | 20MHz | 20MHz |
| Co-Processors/DSP | - | - | - | - | - |
| RAMControllers | - | - | - | - | - |
| GraphicsAcceleration | No | No | No | No | No |
| Display&InterfaceControllers | - | - | - | - | - |
| Ethernet | - | - | - | - | - |
| SATA | - | - | - | - | - |
| USB | - | - | - | - | - |
| Voltage-I/O | 3.3V, 5.0V | 3.3V, 5.0V | 3.3V, 5.0V | 3.3V, 5.0V | 3.3V, 5.0V |