MC33269T-012.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MC33269T-012.
| Imagen |
| Fabricante | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Package/Case | TO-220-3 | TO-220-3 | TO-220-3 | TO-220-3 | TO-220-3 |
| Packaging | Tube,Tube | Tube,Tube | Tube,Tube | Tube,Tube | Tube,Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 20V | 20V | 20V | 20V | 20V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 1.35V @ 800mA | 1.35V @ 800mA | 1.35V @ 800mA | 1.35V @ 800mA | 1.35V @ 800mA |
| Current-Output | 800mA | 800mA | 800mA | 800mA | 800mA |
| Current-Quiescent(Iq) | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 55dB (120Hz) | 55dB (120Hz) | 55dB (120Hz) | 55dB (120Hz) | 55dB (120Hz) |