Bel Power Solutions (MAP55-4002)
Número de parte
(MAP55-4002)
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.(MAP55-4002).pdf
Descripción
AC/DC CNVRTR 5V 2X12V -12V 55W
Product details
1. How to order (MAP55-4002) on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the (MAP55-4002) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of (MAP55-4002)?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of (MAP55-4002).
Imagen MAP55-4001G MAP55-1012G MAP55-4002G MAP55-4000G MAP55-4003G
Número de parte MAP55-4001G MAP55-1012G MAP55-4002G MAP55-4000G MAP55-4003G
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MAP55 (55W) MAP55 (55W) MAP55 (55W) MAP55 (55W) MAP55 (55W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame
NumberofOutputs 4 4 4 4 4
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Output2 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output3 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output4 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output5 - - - - -
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 6 A 6 A 6 A 6 A 6 A
Current-Output2 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A
Current-Output3 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
Current-Output4 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
Current-Output5 - - - - -
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) 55W 55W 55W 55W 55W
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Voltage-Isolation 2.6 kV 2.6 kV 2.6 kV 2.6 kV 2.6 kV
Efficiency 73% 73% 73% 73% 73%