Bel Power Solutions MAP40-3100
Número de parte
MAP40-3100
Fabricante
Bel Power Solutions
Categoría:
AC-DC-Wandler
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MAP40-3100.pdf
Descripción
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 40W
Product details
1. How to order MAP40-3100 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MAP40-3100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAP40-3100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAP40-3100.
7.How to contact us to get technical supports, such as MAP40-3100 pin diagram, MAP40-3100 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Imagen MAP40-3000G MAP40-3101G MAP40-1005G MAP40-3100G MAP40-3003G
Número de parte MAP40-3000G MAP40-3101G MAP40-1005G MAP40-3100G MAP40-3003G
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MAP40 (40W) MAP40 (40W) MAP40 (40W) MAP40 (40W) MAP40 (40W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame
NumberofOutputs 3 3 3 3 3
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Output2 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output3 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output4 - - - - -
Voltage-Output5 - - - - -
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 3 A 3 A 3 A 3 A 3 A
Current-Output2 2 A 2 A 2 A 2 A 2 A
Current-Output3 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA
Current-Output4 - - - - -
Current-Output5 - - - - -
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) 40W 40W 40W 40W 40W
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Voltage-Isolation 2.6 kV 2.6 kV 2.6 kV 2.6 kV 2.6 kV
Efficiency 70% 70% 70% 70% 70%