Micron Technology Inc. M29F160FB55N3E2
Número de parte
M29F160FB55N3E2
Fabricante
Micron Technology Inc.
Categoría:
Speicher
Paquete
48-TFSOP (0.724, 18.40mm Width)
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.M29F160FB55N3E2.pdf
Descripción
IC FLASH 16MBIT PARALLEL 48TSOP
Product details
1. How to order M29F160FB55N3E2 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the M29F160FB55N3E2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M29F160FB55N3E2?
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MemoryType Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
MemoryFormat FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
Technology FLASH - NOR FLASH - NOR FLASH - NOR FLASH - NOR FLASH - NOR
MemoryInterface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
ClockFrequency - - - - -
WriteCycleTime-WordPage 55ns 55ns 55ns 55ns 55ns
AccessTime 55 ns 55 ns 55 ns 55 ns 55 ns
Voltage-Supply 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V