Carling Technologies LTIGK01-6S-BL-AM-NBL/240N
Número de parte
LTIGK01-6S-BL-AM-NBL/240N
Fabricante
Carling Technologies
Categoría:
Wippschalter
Paquete
Ficha técnica
LTIGK01-6S-BL-AM-NBL/240N.pdf
Descripción
SWITCH ROCKER
Product details
1. How to order LTIGK01-6S-BL-AM-NBL/240N on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the LTIGK01-6S-BL-AM-NBL/240N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LTIGK01-6S-BL-AM-NBL/240N?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Circuit DPST DPST DPST DPST DPST
SwitchFunction On-Off On-Off On-Off On-Off On-Off
CurrentRating(Amps) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC)
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
Color-Actuator/Cap Black Black Black Black Black
ActuatorMarking No Marking No Marking No Marking No Marking No Marking
IlluminationTypeColor Neon, Amber Neon, Amber Neon, Amber Neon, Amber Neon, Amber
IlluminationVoltage(Nominal) 240 VAC 240 VAC 240 VAC 240 VAC 240 VAC
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
IngressProtection - - - - -
Features - - - - -
PanelCutoutDimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm Rectangular - 36.83mm x 21.08mm Rectangular - 36.83mm x 21.08mm Rectangular - 36.83mm x 21.08mm Rectangular - 36.83mm x 21.08mm