Carling Technologies LT-1574-531-012
Número de parte
LT-1574-531-012
Fabricante
Carling Technologies
Categoría:
Kippschalter
Paquete
Ficha técnica
LT-1574-531-012.pdf
Descripción
SWITCH TOGGLE
Product details
1. How to order LT-1574-531-012 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the LT-1574-531-012 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT-1574-531-012?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series LT LT LT LT LT
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Circuit SPDT SPDT SPDT SPDT SPDT
SwitchFunction On-Off-Mom On-Off-Mom On-Off-Mom On-Off-Mom On-Off-Mom
CurrentRating(Amps) 15A (AC/DC) 15A (AC/DC) 15A (AC/DC) 15A (AC/DC) 15A (AC/DC)
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 28 V 28 V 28 V 28 V 28 V
ActuatorType Standard Round Standard Round Standard Round Standard Round Standard Round
ActuatorLength 18.16mm 18.16mm 18.16mm 18.16mm 18.16mm
Illumination Illuminated Illuminated Illuminated Illuminated Illuminated
IlluminationVoltage(Nominal) 12 VAC/DC 12 VAC/DC 12 VAC/DC 12 VAC/DC 12 VAC/DC
TerminationStyle Screw Terminal Screw Terminal Screw Terminal Screw Terminal Screw Terminal
PanelCutoutDimensions Circular - 12.70mm Dia Circular - 12.70mm Dia Circular - 12.70mm Dia Circular - 12.70mm Dia Circular - 12.70mm Dia