LQW15AN6N5B00D.pdf
| Imagen |
| Series | LQW15 | LQW15 | LQW15 | LQW15 | LQW15 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | Air | Air | Air | Air | Air |
| Inductance | 6.5 nH | 6.5 nH | 6.5 nH | 6.5 nH | 6.5 nH |
| Tolerance | ±0.1nH | ±0.1nH | ±0.1nH | ±0.1nH | ±0.1nH |
| CurrentRating(Amps) | 700 mA | 700 mA | 700 mA | 700 mA | 700 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 90mOhm Max | 90mOhm Max | 90mOhm Max | 90mOhm Max | 90mOhm Max |
| Q@Freq | 25 @ 250MHz | 25 @ 250MHz | 25 @ 250MHz | 25 @ 250MHz | 25 @ 250MHz |
| Frequency-SelfResonant | 6GHz | 6GHz | 6GHz | 6GHz | 6GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |