LQW15AN6N1C80D.pdf
| Material-Core | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic |
| Inductance | 6.1 nH | 6.1 nH | 6.1 nH | 6.1 nH | 6.1 nH |
| Tolerance | ±0.2nH | ±0.2nH | ±0.2nH | ±0.2nH | ±0.2nH |
| CurrentRating(Amps) | 1.6 A | 1.6 A | 1.6 A | 1.6 A | 1.6 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 56mOhm Max | 56mOhm Max | 56mOhm Max | 56mOhm Max | 56mOhm Max |
| Q@Freq | 32 @ 250MHz | 32 @ 250MHz | 32 @ 250MHz | 32 @ 250MHz | 32 @ 250MHz |
| Frequency-SelfResonant | 8GHz | 8GHz | 8GHz | 8GHz | 8GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |