Taiyo Yuden LHL10TB151KH
Número de parte
LHL10TB151KH
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.LHL10TB151KH.pdf
Descripción
FIXED IND 150UH 950MA 290MOHM TH
Product details
1. How to order LHL10TB151KH on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the LHL10TB151KH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LHL10TB151KH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LHL10TB151KH.
Fabricante Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series LH, L Type LH, L Type LH, L Type LH, L Type LH, L Type
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 150 µH 150 µH 150 µH 150 µH 150 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 950 mA 950 mA 950 mA 950 mA 950 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max
Q@Freq 40 @ 796kHz 40 @ 796kHz 40 @ 796kHz 40 @ 796kHz 40 @ 796kHz
Frequency-SelfResonant 2.9MHz 2.9MHz 2.9MHz 2.9MHz 2.9MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 796 kHz 796 kHz 796 kHz 796 kHz 796 kHz