LCMA300-16F-5.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCMA300-16F-5.
| Imagen |
| Fabricante | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | Pan-Lug® | Pan-Lug® | Pan-Lug® | Pan-Lug® | Pan-Lug® |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Color | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Thickness | - | - | - | - | - |
| Insulation | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated |
| Wire Gauge | 300mm² | 300mm² | 300mm² | 300mm² | 300mm² |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Termination | Crimp, Flag | Crimp, Flag | Crimp, Flag | Crimp, Flag | Crimp, Flag |
| Stud/Tab Size | M16 Stud | M16 Stud | M16 Stud | M16 Stud | M16 Stud |
| Contact Finish | Tin | Tin | Tin | Tin | Tin |
| Contact Material | Copper | Copper | Copper | Copper | Copper |
| Length - Overall | - | - | - | - | - |
| Width - Outer Edges | 1.673" (42.49mm) | 1.673" (42.49mm) | 1.673" (42.49mm) | 1.673" (42.49mm) | 1.673" (42.49mm) |