LCD10-14AH-L.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCD10-14AH-L.
| Imagen |
| Fabricante | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | Pan-Lug® | Pan-Lug® | Pan-Lug® | Pan-Lug® | Pan-Lug® |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Color | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Insulation | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated |
| Wire Gauge | 10 AWG | 10 AWG | 10 AWG | 10 AWG | 10 AWG |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Termination | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel |
| Stud/Tab Size | 1/4 Stud | 1/4 Stud | 1/4 Stud | 1/4 Stud | 1/4 Stud |
| Tab Thickness | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) |
| Length - Overall | - | - | - | - | - |
| Width - Outer Edges | 0.420" (10.67mm) | 0.420" (10.67mm) | 0.420" (10.67mm) | 0.420" (10.67mm) | 0.420" (10.67mm) |