LCAX8-56H-L.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCAX8-56H-L.
| Imagen |
| Fabricante | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | Pan-Lug® | Pan-Lug® | Pan-Lug® | Pan-Lug® | Pan-Lug® |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Color | Red | Red | Red | Red | Red |
| Features | - | - | - | - | - |
| Insulation | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated |
| Wire Gauge | 8 AWG | 8 AWG | 8 AWG | 8 AWG | 8 AWG |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Termination | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel | Crimp, Barrel |
| Stud/Tab Size | 5/16 Stud | 5/16 Stud | 5/16 Stud | 5/16 Stud | 5/16 Stud |
| Tab Thickness | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) | 0.050" (1.27mm) |
| Length - Overall | - | - | - | - | - |
| Width - Outer Edges | 0.560" (14.22mm) | 0.560" (14.22mm) | 0.560" (14.22mm) | 0.560" (14.22mm) | 0.560" (14.22mm) |