LB3218T4R7MV.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LB3218T4R7MV.
| Imagen |
| Fabricante | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | LB | LB | LB | LB | LB |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 550 mA | 550 mA | 550 mA | 550 mA | 550 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 130mOhm | 130mOhm | 130mOhm | 130mOhm | 130mOhm |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 41MHz | 41MHz | 41MHz | 41MHz | 41MHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz | 7.96 MHz |