LB3218T471K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LB3218T471K.
| Imagen |
| Fabricante | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | LB | LB | LB | LB | LB |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 470 µH | 470 µH | 470 µH | 470 µH | 470 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 54 mA | 54 mA | 54 mA | 54 mA | 54 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 14Ohm | 14Ohm | 14Ohm | 14Ohm | 14Ohm |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 3.5MHz | 3.5MHz | 3.5MHz | 3.5MHz | 3.5MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz | 796 kHz |