IRU1209CS.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IRU1209CS.
| Imagen |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.24V | 1.24V | 1.24V | 1.24V | 1.24V |
| Voltage-Output(Max) | 11.35V | 11.35V | 11.35V | 11.35V | 11.35V |
| VoltageDropout(Max) | 0.65V @ 1A | 0.65V @ 1A | 0.65V @ 1A | 0.65V @ 1A | 0.65V @ 1A |
| Current-Output | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Current-Quiescent(Iq) | 3 mA | 3 mA | 3 mA | 3 mA | 3 mA |
| Current-Supply(Max) | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA |
| PSRR | - | - | - | - | - |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C |