HCPL-4661-500E.pdf
| Imagen |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofChannels | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Inputs-Side1/Side2 | 2/0 | 2/0 | 2/0 | 2/0 | 2/0 |
| Voltage-Isolation | 3750Vrms | 3750Vrms | 3750Vrms | 3750Vrms | 3750Vrms |
| CommonModeTransientImmunity(Min) | 15kV/µs | 15kV/µs | 15kV/µs | 15kV/µs | 15kV/µs |
| InputType | DC | DC | DC | DC | DC |
| Current-Output/Channel | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA |
| DataRate | 10MBd | 10MBd | 10MBd | 10MBd | 10MBd |
| Rise/FallTime(Typ) | 24ns, 10ns | 24ns, 10ns | 24ns, 10ns | 24ns, 10ns | 24ns, 10ns |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V |
| Current-DCForward(If)(Max) | 15mA | 15mA | 15mA | 15mA | 15mA |
| Voltage-Supply | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |