FXTC-HE73PR-51.84 MHZ.pdf
| Imagen |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Series | FXTC-HE73 | FXTC-HE73 | FXTC-HE73 | FXTC-HE73 | FXTC-HE73 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| BaseResonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | TCXO | TCXO | TCXO | TCXO | TCXO |
| Frequency | 51.84 MHz | 51.84 MHz | 51.84 MHz | 51.84 MHz | 51.84 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | HCMOS | HCMOS | HCMOS | HCMOS | HCMOS |
| Voltage-Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| FrequencyStability | ±2.5ppm | ±2.5ppm | ±2.5ppm | ±2.5ppm | ±2.5ppm |
| AbsolutePullRange(APR) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| SpreadSpectrumBandwidth | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | 55mA | 55mA | 55mA | 55mA | 55mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.283 L x 0.205 W (7.20mm x 5.20mm) | 0.283 L x 0.205 W (7.20mm x 5.20mm) | 0.283 L x 0.205 W (7.20mm x 5.20mm) | 0.283 L x 0.205 W (7.20mm x 5.20mm) | 0.283 L x 0.205 W (7.20mm x 5.20mm) |