FX6-60P-0.8SV(71).pdf
| Imagen |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | FX6 | FX6 | FX6 | FX6 | FX6 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofPositions | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
| Pitch | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) |
| NumberofRows | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Features | Board Guide | Board Guide | Board Guide | Board Guide | Board Guide |
| ContactFinish | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold |
| ContactFinishThickness | - | - | - | - | - |
| MatedStackingHeights | 5mm, 7mm | 5mm, 7mm | 5mm, 7mm | 5mm, 7mm | 5mm, 7mm |