FC4L76R020FER.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FC4L76R020FER.
| Imagen |
| Fabricante | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite |
| Series | FC4L | FC4L | FC4L | FC4L | FC4L |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 20 mOhms | 20 mOhms | 20 mOhms | 20 mOhms | 20 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 3W | 3W | 3W | 3W | 3W |
| Composition | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.150 L x 0.299 W (3.80mm x 7.60mm) | 0.150 L x 0.299 W (3.80mm x 7.60mm) | 0.150 L x 0.299 W (3.80mm x 7.60mm) | 0.150 L x 0.299 W (3.80mm x 7.60mm) | 0.150 L x 0.299 W (3.80mm x 7.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) |