| Imagen |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Series | FA | FA | FA | FA | FA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 220 pF | 220 pF | 220 pF | 220 pF | 220 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm) | 0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm) | 0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm) | 0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm) | 0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.217 (5.50mm) | 0.217 (5.50mm) | 0.217 (5.50mm) | 0.217 (5.50mm) | 0.217 (5.50mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |