EZ240D12-B.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EZ240D12-B.
| Imagen |
| Fabricante | Sensata-Crydom | Sensata-Crydom | Sensata-Crydom | Sensata-Crydom | Sensata-Crydom |
| Package/Case | Module | Module | Module | Module | Module |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | EZ | EZ | EZ | EZ | EZ |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| OutputType | AC, Zero Cross | AC, Zero Cross | AC, Zero Cross | AC, Zero Cross | AC, Zero Cross |
| Voltage-Input | 3 ~ 15VDC | 3 ~ 15VDC | 3 ~ 15VDC | 3 ~ 15VDC | 3 ~ 15VDC |
| Voltage-Load | 24 V ~ 280 V | 24 V ~ 280 V | 24 V ~ 280 V | 24 V ~ 280 V | 24 V ~ 280 V |
| LoadCurrent | 12 A | 12 A | 12 A | 12 A | 12 A |
| On-StateResistance(Max) | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) |