EXS144SFU.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXS144SFU.
| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | EXS | EXS | EXS | EXS | EXS |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| RFFamily/Standard | - | - | - | - | - |
| FrequencyGroup | VHF (f < 300MHz) | VHF (f < 300MHz) | VHF (f < 300MHz) | VHF (f < 300MHz) | VHF (f < 300MHz) |
| Frequency(Center/Band) | 146MHz | 146MHz | 146MHz | 146MHz | 146MHz |
| FrequencyRange | 144MHz ~ 148MHz | 144MHz ~ 148MHz | 144MHz ~ 148MHz | 144MHz ~ 148MHz | 144MHz ~ 148MHz |
| AntennaType | Whip, Straight | Whip, Straight | Whip, Straight | Whip, Straight | Whip, Straight |
| NumberofBands | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| VSWR | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 1.5 |
| ReturnLoss | - | - | - | - | - |
| Gain | - | - | - | - | - |
| Power-Max | 50 W | 50 W | 50 W | 50 W | 50 W |
| Features | - | - | - | - | - |
| Termination | SFU | SFU | SFU | SFU | SFU |
| IngressProtection | - | - | - | - | - |
| Height(Max) | 4.450 (113.03mm) | 4.450 (113.03mm) | 4.450 (113.03mm) | 4.450 (113.03mm) | 4.450 (113.03mm) |