EXR148BN.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXR148BN.
| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | EXR | EXR | EXR | EXR | EXR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RFFamily/Standard | - | - | - | - | - |
| FrequencyGroup | VHF (f < 300MHz) | VHF (f < 300MHz) | VHF (f < 300MHz) | VHF (f < 300MHz) | VHF (f < 300MHz) |
| Frequency(Center/Band) | 151MHz | 151MHz | 151MHz | 151MHz | 151MHz |
| FrequencyRange | 148MHz ~ 155MHz | 148MHz ~ 155MHz | 148MHz ~ 155MHz | 148MHz ~ 155MHz | 148MHz ~ 155MHz |
| AntennaType | Whip, Tilt | Whip, Tilt | Whip, Tilt | Whip, Tilt | Whip, Tilt |
| NumberofBands | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| VSWR | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 1.5 |
| ReturnLoss | - | - | - | - | - |
| Gain | - | - | - | - | - |
| Power-Max | 50 W | 50 W | 50 W | 50 W | 50 W |
| Features | - | - | - | - | - |
| Termination | BNC Male | BNC Male | BNC Male | BNC Male | BNC Male |
| IngressProtection | - | - | - | - | - |
| Height(Max) | 8.000 (203.20mm) | 8.000 (203.20mm) | 8.000 (203.20mm) | 8.000 (203.20mm) | 8.000 (203.20mm) |