EST1060T150MDGA.pdf
| Imagen |
| Fabricante | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | ES, T Type | ES, T Type | ES, T Type | ES, T Type | ES, T Type |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 3.6 A | 3.6 A | 3.6 A | 3.6 A | 3.6 A |
| Current-Saturation(Isat) | 3.7A | 3.7A | 3.7A | 3.7A | 3.7A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 37mOhm Max | 37mOhm Max | 37mOhm Max | 37mOhm Max | 37mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 16MHz | 16MHz | 16MHz | 16MHz | 16MHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |